Haber

MHP’li Aksu, Meclis’e sunulacak EYT düzenlemesini “sorunu kökten çözecek bir düzenleme” olarak nitelendirdi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İstanbul Milletvekili İsmail Faruk Aksu, “Emeklilik yaşı sorununun kökten çözümüne ilişkin düzenlemenin Meclis gündemine gelmesinden ve yakında yasalaşacak olmasından memnuniyet duyuyoruz.”

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu’ndaki 2023 bütçe görüşmelerinde MHP kümesi adına Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı ve İstanbul Milletvekili İsmail Faruk Aksu konuştu. Milletvekili Kalaycı, küresel fiyat artışlarının Türkiye’de de enflasyonu artırdığını, döviz kurlarındaki artışın da bunu körüklediğini belirterek, “Türkiye uyguladığı para ve maliye politikalarıyla fiyat istikrarını sağlamaya çalışıyor. Kasım ayında enflasyon oranı yüzde 84,39 oldu. Ancak enflasyon yüzde 84,39 oldu. gıda ve alkolsüz içeceklerde ise yüzde 102,55 oldu ve artış devam etti.Gıda ürünlerinde fiyat artışlarının kontrolü sağlanmalı, denetimler sıkı ve etkin bir şekilde sürdürülmeli.Kirli oyunun bir modülü olarak fiyat etiketlerini yükseltenler cezalandırılmalıdır. maruz kaldılar, rezil oldular ve yaptıklarının bedelini ödediler. Enflasyonun bu aydan itibaren yüksek oranlarda aşağı yönlü hareket ettiği görülecektir. Buna ne derseniz deyin, temel etki deyin. Eninde sonunda enflasyon aşağı inecek” dedi.

Milletvekili Aksu ise parti olarak program ve beyannamelerinde gündeme getirdikleri çalışanlarla ilgili taahhütlerin Cumhur İttifakı ile iş birliği içinde yürütüldüğünü belirterek, “Emeklilik yaşı sorununun çözülmesi, kamuda sözleşmeli personel alımı, kadrolu kadro kadrolarında geçici çalışanların da yer alması yakında Meclis gündemine gelip yasalaşacak, memnuniyetle karşılıyoruz” dedi.

Türkiye’nin gerçekleştirdiği reformlarla birçok uluslararası yatırımcının ilgisini çekmeye devam ettiğini kaydeden Aksu, “Ülkemiz, aldığı yatırımlarla 2021’de Avrupa’nın en çok tercih edilen uluslararası doğrudan yatırım destinasyonları arasında beşinci sırada yer aldı. Türkiye uluslararası bir ülke. yatırımcılara yönelik hızlı ve öngörülebilir teşvik ve katkıları içeren yatırım destinasyonu, standartlarda bir yatırım ortamına sahiptir, yatırım, üretim ve ihracata dayalı büyüme stratejisinin desteklenmesi doğrultusunda bütçeden 383,1 milyar lira yatırım için ayrılmıştır. harcamaları ve reel sektör takviyeleri için ayrılan ödenek önemli ölçüde artırılarak 145.4 milyar liraya yükseldi.Türkiye sanayi ve teknolojide güçlüdür.Vizyon ortaya koyarak birçok yeniliğe imza atmıştır.Aslında Milli Teknoloji Atağı’nın çıktıları devam etmektedir. elde edilmekte ve yerli ve milli üretim giderek artmaktadır. savunma sanayii başta olmak üzere güç, yazılım, ilaç ve medikal malzeme gibi birçok stratejik alan” dedi. – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu