Haber

Gökhan Teksöz Basketbol Turnuvası Sona Erdi!

“Dev turnuvada şampiyon Beşiktaş”

 

Lüleburgaz Belediyesi tarafından bu yıl 4.’sü düzenlenen Gökhan Teksöz Basketbol Turnuvası süper bir organizasyonla sona erdi. Beşiktaş ile Karşıyaka’nın finalde karşılaştığı turnuvada kupaya ulaşan taraf Beşiktaş oldu. Darüşşafaka Spor Kulübü’nün diğer takımların oyuncularına Dünya Klasikleri hediye etmesi turnuvaya ayrı bir keyif kattı.

 

Lüleburgaz Belediyesi tarafından 2018 yılında şehre basketbolu sevdiren Gökhan Teksöz anısına 4.’sü düzenlenen Gökhan Teksöz Basketbol Turnuvası kıyasıya bir mücadeleye sahne oldu. Beşiktaş, Karşıyaka, Fenerbahçe, Lüleburgaz, Galatasaray, TED Ankara Kolejliler Spor Kulübü, Darüşşafaka ve Gaziantep’in yer aldığı turnuva 3 gün sürdü ve çekilmez bir mücadeleye sahne oldu. Turnuva sonunda dereceye giren ve dereceye giren kulüplere madalya ve kupaları Lüleburgaz Belediyesi Başkan Yardımcısı Kemal Pektaş ile Belediye Meclis Üyeleri Aysun Dedeoğlu, Talat Aydın ve Görkem Şişko tarafından takdim edildi.

 

İzmir-İstanbul derbisi finalde

Rekabetin yanı sıra sportmenliğin de üst düzeyde olduğu turnuvada kazanan Beşiktaş oldu. Beşiktaş finalde Karşıyaka’yı yenerek kupanın sahibi oldu. Dayanılmaz bir mücadeleye sahne olan maçın sonunda her iki takımın oyuncuları birbirini tebrik ederken, Fenerbahçe turnuvanın 3.lük maçında TED Ankara Koleji’ni mağlup etti.

 

Darüşşafaka’dan anlamlı farkındalık

Turnuva sonunda Darüşşafaka anlamlı bir farkındalık yarattı. Darüşşafaka öğrencileri, turnuvaya katılan diğer tüm takımlara Dünya Klasiklerini hediye ederek okumanın önemini vurguladılar.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu